FAKTY PRZED #PIABBT

W najbliższą sobotę Piast Gliwice zmierzy się przed własną publicznością z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Swój ostatni mecz w sezonie zasadniczym Niebiesko-Czerwoni rozpoczną o godzinie 18:00. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi faktami przed inauguracyjnym starciem 30. kolejki Lotto Ekstraklasy.

Publiczność:
Stadion Miejski w Gliwicach może pomieścić 9913 osób, jednak w tym spotkaniu ze sprzedaży wyłączone są cztery sektory (O, P, R, S). Podobnie było w ostatnim meczu, ale podczas starcia z Zagłębiem Lubin przy Okrzei pojawiło się 5397 widzów. Dla kibiców zamierzających przyjść na mecz z Bruk-Bet Termaliką klub przygotował szereg promocji. Więcej w harmonogramie sprzedaży biletów.

HARMONOGRAM SPRZEDAŻY:Kup bilet na mecz z Bruk-Bet Termaliką!

Bilans:W najwyższej klasie rozgrywkowej Piast mierzył się z Bruk-Betem jedynie pięć razy. Bilans minimalnie przemawia na korzyść Niebiesko-Czerwonych, którzy wygrali trzy spotkania. Dobrym prognostykiem jest fakt, że dwa z nich odbyły się w Gliwicach. W ostatnim starciu gliwiczanie ulegli Słonikom na ich terenie 1-2. Bramkę dla podopiecznych Waldemara Fornalika zdobył wówczas Michal Papadopulos, a dla niecieczan trafili Łukasz Piątek i Bartosz Śpiączka.

Statystyki:W ostatnich dziesięciu ligowych spotkaniach Piast zdobył dziesięć punktów. Niebiesko-Czerwoni zanotowali dwa zwycięstwa, cztery remisy i cztery porażki. Bruk-Bet uzbierał tyle samo oczek. Warto jednak zaznaczyć, że w tym czasie niecieczanie stracili aż 22 bramki, co jest najgorszym rezultatem spośród wszystkich drużyn Lotto Ekstraklasy.

Sędzia:Sobotnie spotkanie pomiędzy Piastem Gliwice a Bruk-Bet Termaliką Nieciecza poprowadzi Tomasz Musiał, dla którego będzie to pierwsze starcie Niebiesko-Czerwonych w obecnych rozgrywkach. Na liniach asystować będą Konrad Sapela i Marek Arys. Arbitrem technicznym będzie natomiast Sebastian Krasny. Podczas meczu nie zostanie użyty system VAR, więc sędzia na boisku nie będzie miał możliwości komunikacji z arbitrami z wozu.

Pogoda:Wreszcie ciepło! W sobotę temperatura może sięgać około 16 stopni Celsjusza. Nie powinno padać, ale odczuwalny będzie lekki wiatr (19 km/h). Wilgotność powietrza wyniesie natomiast 40%.

Transmisja:Spotkanie Piasta z Bruk-Betem transmitowane będzie jedynie w formie Multiligi w Canal+. Informujemy także, że kibice przebywający za granicą będą mogli obejrzeć transmisję meczu na kanale Ekstraklasy na Dailymotion. Stream będzie dostępny tylko poza granicami naszego kraju.

DAILYMOTION:www.dailymotion.com/Ekstraklasa

Social Media:Tradycyjnie o boiskowych wydarzeniach będziemy informować na naszych kanałach w mediach społecznościowych. Można się ich spodziewać przed, w trakcie i po spotkaniu. Pomocny w śledzeniu meczu może być hashtag:#PIABBT.